Aktuale
Publikuar më: 19:56 30.06.2015

Sinani u prit nga Ministri i Bujqėsisė Memli Krasniqi


Prishtinė - Nė takim ėshtė biseduar pėr potencialet nė bujqėsi nė kėtė komunė dhe mundėsitė qė ofrojnė ēdo vit Programi pėr Bujqėsi dhe Zhvillim ...

Lajme Rajonale
30.06.2015

Sinani u prit nga Ministri i Bujqėsisė Memli Krasniqi


Prishtinė - Nė takim ėshtė biseduar pėr potencialet nė bujqėsi nė kėtė komunė dhe mundėsitė qė ofrojnė ēdo vit...

Ekonomia
30.06.2015

Bajrami: MTI i ka ndarė 1 milion euro pėr Fondin pėr Garantim tė Kredive


Ministrja e Tregtisė dhe Industrisė, Hykmete Bajrami nė mbledhjen e Kėshillit Kombėtar Ekonomik se ka dy lajme...

Opinion
30.06.2015

Kosova federale nė krah tė Speciales


Nga Flaka Surroi - Rezultati i ngjarjeve paralele nė Kuvend dhe atyre nė Bruksel do tė jetė qė Serbia do tė ga...

Kronika e zezë
30.06.2015

Pengon zyrtarėt policor, prangoset gjilanasi


Gjilan – Nė rrugėn “Zija Shemsiu” nė Gjilan ėshtė arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi qė i njėjti ka p...

Lajmet qendrore
Publikuar më: 00:19 01.07.2015

Mustafa pėr krijimin e Ushtrisė, sytė tek ndėrkombėtarėt


Kryeministri Isa Mustafa pėr krijimin e Forcave tė Armatosura tė Kosovės, ka shpresė nė ndihmėn e ndėrkombėtarėve.Ai nė njė intervistė pėr RTK ng...

Sport
Publikuar më: 00:02 01.07.2015

De Biasi i thotė Fiorentinės: Blijeni Xhakėn, ėshtė si Gattu


Taulant Xhaka ėshtė lavdėruar nga pėrzgjedhėsi i Shqipėrisė.Trajneri i Kombėtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka thurur lavde pėr futbollistin ko...Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma