RCCOLA

Bujar Osmani e shpall fitoren, thotë se ka marrë 40 mijë vota më shumë se Arben Taravari i VLEN

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Bujar Osmani, kandidat i Frontit Evropian për president të Maqedonisë së Veriut, ka shpallur fitoren e këtij fronti në kampin shqiptar.

Në selinë e BDI-së, ai ka shpallur fitoren, raporton Gazeta Express.

Më pas ai, ka përmendur qytetet ku ka fituar BDI-ja.

Fundamenti

“Kemi fituar në çdo komunë të vendit, fitore të thellë në Haraçinë, Vrapçishtë, Studeniçan, Bogovinë, Zhelinë, Resnje, në Strugë, Tetovë, Manastir, Kërçovë, Gostivar, etj”, tha Osmani.

Sipas rezultatet të deritashme Osmani ka fituar rreth 88 mijë vota dhe renditet i treti në garën e përgjithshme, në të cilën po prin kandidatja e VRMO-së. /Gazeta Express