UBT

Kosova Lindore

Raporti i zyrës për Preshevë Medvegjë dhe Bujanovc me të pa vërteta

| 06:30, 16 Prill, 2024

Qeveria e Kosovës mbështet Këshillin Kombëtar Shqiptar me rreth 17 mijë euro

| 16:30, 15 Prill, 2024

Shaip Kamberi e Nevzad Lutfiu takuan Lajçak-un në Bruksel, e njoftuan me sfidat me të cilat ballafaqohen shqiptarët e Luginës

| 13:37, 5 Prill, 2024

Bursa studentore për nxënësit në nevojë në Luginë, Mustafi njofton se është hapur aplikimi

| 11:42, 2 Prill, 2024

Tri vite qeverisje, Kurti: Shqiptarët e Luginës nuk po lihen më në harresë e të pambrojtur

| 11:32, 31 Mars, 2024

Qeveria ndan mbi 31 mijë euro në mbështetje të Këshillit Nacional Shqiptar në luginën e Preshevës

| 22:34, 26 Mars, 2024

Arifi: Askush s’do te besonte se pas dy dekadave e gjysmë në Kosovë do të instalohet qeverisje antiamerikane

| 19:27, 24 Mars, 2024

Nagip Arifi: Vuçiqi për hakmarrje ndaj Kosovës mund ta përdor Luginën

| 10:19, 22 Mars, 2024

Kamberi: SHBA-ja po e shtyn përpara realizimin e Planit 7-pikësh

| 22:16, 17 Mars, 2024

Këshilltarja e Kurtit kritikon Escobarin pse takon serbët e veriut dhe jo shqiptarët e Luginës

| 17:04, 17 Mars, 2024

Plani shtatë pikësh për Luginën, Hill dhe shefi i OSBE-së i shkojnë në zyrë kryeministres serbe

| 13:35, 16 Mars, 2024

Shqiprim Arifi: Kurti filloi me stikerat, po vazhdon me implementim të vendimeve të Millosheviqit, do të përfundoj me “Zajednicën”

| 20:29, 15 Mars, 2024

Kadriu takohet me Nexhmedin Saqipin, flasin për gjendjen e shqiptarëve në Kosovën Lindore

| 21:14, 4 Mars, 2024

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

| 10:25, 1 Mars, 2024

Kamberi takon Vuçiqin: I prezantova kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës

| 11:03, 26 Shkurt, 2024