Mobi Casa

“Ndoshta pse jam shqiptare”, Dua Lipa zbulon një talent sekret që ka të bëjë me prejardhjen e saj

/ 2 minuta lexim

Artistja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka thënë se njërin prej “trukeve magjike” që di të bëjë është të kërcejë me një gotë mbi kokë.

Këtë e tha gjatë gjatë podcastit KISS, ku ishte e ftuar së fundmi, derisa potencoi se këtë mund të bënte me një gotë të mbushur plot.

“Mund të kërcejë me një gotë mbi kokë, mund të vallëzoj plotësisht”, tha ajo kur u pyet nëse dinte ndonjë truk magjik.

Pas kësaj, ajo u pyet gjithashtu se si e kishte zbuluar këtë talent sekret tek vetja e saj, dhe përgjigjja e Dua Lipës shtangu të gjithë.

Uji Dea

“Nuk e di se si, por ndoshta pse jam shqiptare ose diçka e tillë”, u përgjigj këngëtarja e hitit “Houdini” derisa buzëqeshja e saj shkëlqente në fytyrën e saj.

Dua Lipa është e njohur gjithashtu edhe për aftësinë e saj për të vallëzuar sidomos edhe për vallet tradicionale shqiptare.

Dy vjet më parë, u bë virale duke kërcyer në një resort në Shqipëri me muzikë tradicionale dhe në kokën e saj kishte vendosur një gotë. /Telegrafi/