RCCOLA

E papritur, Eros Grezda tërhiqet nga futbolli?

/ 2 minuta lexim
Mobi Casa

Eros Grezda ka vendosur të marrë një hap pas nga futbolli i luajtur për një periudhë reflektimi dhe pushimi.

Ish-lojtari i Partizanit, i cili bëri një lëvizje në merkaton e janarit për t’u bashkuar me klubin kroat Rudes, bëri njoftimin për ndërprerjen e karrierës së tij përkohësisht përmes një deklarate në rrjetet sociale.

Grezda, i cili tani është 29 vjeç, ka hasur në sfida të vazhdueshme fizike që i kanë penguar performancën e tij dhe nuk i kanë lejuar të tregojë nivelin e lojës që dikur e bëri të njohur.

Uji Dea

Problemet me lëndime kanë qenë një pengesë e madhe për të shfaqur aftësitë që e kanë shoqëruar gjatë pjesës më të mire të karrierës së tij.

Pavarësisht kësaj periudhe të vështirë, pushimi nga futbolli mund të ofrojë kohën e nevojshme për Grezdan për të rifituar formën dhe të shpresojë në një rikthim triumfal.

Gjatë karrierës së tij, Grezda ka bërë 13 paraqitje për përfaqësuesen e tij kombëtare, duke shënuar gjithashtu një gol për ekipin kuq e zi. /Telegrafi/