KKGJILAN

Mot i vranët dhe me shi

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Për të enjten në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu, të cilat në momente të caktuara pritet të jenë në formë të rrebesheve gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes dhe me vetëtimë dhe bubullimë.

Ndërkaq, në zonat malore parashikohet edhe reshje bore.

Uji Dea

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-40 km/h.

Temperaturat do të pësojnë ulje të theksueshme, me minimale që do të lëvizin prej 6 deri në 8°C, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 13°C. /Telegrafi/