Mobi Casa

Mot me diell dhe vranët, temperaturat shënojnë rritje

/ 1 minutë lexim

Për të mërkurën në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku ndonjë rajon mund të ketë reshje të izoluara shiu.

Në orët e hershme të mëngjesit pritet të formohen kushte për mjegull nëpër lugina dhe ultësira.

UBT

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej 5 deri në 7 gradë Celisus, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18 gradë, njofton MeteoKosova.

Era do fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 17-60 km/h!. /Telegrafi/