Veseli paralajmëron fitoren e PDK-së nga tubimi madhështor në Vushtrri

Lideri dhe kandidati i PDK-së, Kadri Veseli ka paralajmëruar fitoren e kësaj partie në zgjedhjet e së dielës. Para shumë simpatizantëve në Vushtrri. “Nga Skenderaj i Adem Jasharit, erdhëm këtu në Vushtrrinë e Hasan Prishtinës, për të kurorëzuar në Prishtinë fitoren e madhe të PDK-së”, ka thënë Veseli.

Ai ka theksuar se është i nderuar me një atmosferë të jashtëzakonshme në Vushtrri, e cila do të bartën në çdo cep të Kosovës. “Të dielën me 6 tetor është referendum për Kosovën. Do të vendosim për një Kosovë pa korrupsion, për një Kosovë perëndimore dhe për SHBA-në, do të vendosim për PDK-në dhe numrin 112”, ka thënë Veseli.

Ai iu ka bërë thirrje të rinjve të Vushtrrisë që të orientohen kah IT-ja, sepse në këtë sektor do të ketë investime të mëdha nga qeverisja e PDK-së. “Do të përkrahim të rinjtë, bizneset, bujqit, dëshmorët. Me 6 tetor mbanë këtë entuziazëm dhe dilni votoni për PDK-në dhe numrin 112”, ka thënë ai.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).