Veseli me lojtaret e kombëtares së Kosovës: Ju jeni heronjtë e rinisë sonë

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar futbollistët e kombëtares së Kosovës, të cilët i ka përgëzuar për punën ekipore dhe fitoret që po i sjellin Kosovës.

Nëpërmjet një video të publikuar në faqen e tij në Facebook, Veseli ka thënë se lojtarët e kombëtares së Kosovës po luftojnë për ëndrrën e rinisë së Kosovës.

“Dashuria për shtetin, shpirti i fitores, puna ekipore, disiplina dhe modestia i kanë shndërruar djemtë e Kombëtares së Kosovës në frymëzim për tërë shoqërinë. Ju jeni heronjtë e rinisë sonë. Ju punoni dhe luftoni për ëndrrën tonë. Ne punojmë dhe luftojmë për të ardhmen e gjithë të rinjve të Kosovës. Unë biri yt Kosovë, jam me ty, sot dhe përgjithmonë. Përkrahe Kosovën! #PerkraheKosoven”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

Kombëtarja e Kosovës

Dashuria për shtetin, shpirti i fitores, puna ekipore, disiplina dhe modestia i kanë shndërruar djemtë e Kombëtares së Kosovës në frymëzim për tërë shoqërinë.Ju jeni heronjtë e rinisë sonë. Ju punoni dhe luftoni për ëndrrën tonë. Ne punojmë dhe luftojmë për të ardhmen e gjithë të rinjve të Kosovës.Unë biri yt Kosovë, jam me ty, sot dhe përgjithmonë.Përkrahe Kosovën! #PerkraheKosoven

Gepostet von Kadri Veseli am Freitag, 6. September 2019

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS