Rinia vlerëson se Haradinaj është garancë për të ardhmen

Të rinjët e duan ndryshimin, këmbëngulin për një Kosovë ndryshe, që krijon perspektivë për të ardhmen, dhe për një qeveri e cila ka vullnet e dije, guxim e që do të jetë e përkushtuar për ta bërë shtetin tonë të matshëm me shtetet e rajonit ka shkruar Rexhep Kadriu.

Në takimin me tre nga katër kandidatët për deputet në Kuvendin e Kosovës nga koalicioni AAK-PSD nga Gjilani, Rexhep Kadriu, Ahmet Isufi, dhe Bajram Hasani, të rinjët vlerësuan se përveç Haradinajt, nuk ka tjetër kandidat për kryeministër i cili mund ta bëjë Kosovën një vend për tu krenuar me të. Haradinaj e dëshmoi edhe në rrethana paqeje sa e do Kosovën dhe popullin e saj po aq sa në rrethana lufte.
Rinia, fuqishëm për një Kosovë 100% shtet!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).