Riad Rashiti merr përkrahje të fuqishme nga rinia e PDK-së në Velekincë

Gjilan – Partia Demokratike e Kosovës beson tek rinia dhe energjia që të rinjtë sjellin. PDK-ja gjithmonë u ka dhënë hapësirën meritore të rinjve në vendimmarrje. Sonte rinia e Velekincës doli masovikisht në përkrahje tonën si kandidatë për deputet dhe të platformës së Kadri Veselit, që e ka në veçanti për rininë e Kosovës ka shkruar Riad Rashiti.

Mbi 20 mijë të rinj anekënd Kosovës i janë bashkuar PDK-së për Dekadën e Re dhe kjo është dëshmia më e mirë se partia jonë po fuqizohet dhe reformohet me energji e ide të reja për të ardhmen e shtetit.

Faleminderit kryetarit të PDK-së dhe kryeministrit ne ardhje z.Kadri Veseli.
Faleminderit Donard Jahiu, Qendrim Qerimi, Nuran Jahiu, Altin Avdyli për organizimin dhe mirëpritjen madhështore.
#pdk112
#kadriveseli1
#riadrashiti102

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS