Ramush Haradinaj merr mbështetje të madhe në Drenas, në bastionin e PDK-së

Koalicioni AAK-PSD ka mbajtur tubimin qendror në Drenas. Përkundër se Drenasi njihej si bastion i PDK-së, ku koalicion ka arritur të mbledhë një numër të madh qytetarësh nga kjo në tubim.

Naim Bazaj, i cili ishte pjesë e PDK-së për disa vite, tash është krah Ramush Haradinajt, dhe kërkon votën e qytetarëve të Drenasit për ta bërë kryeministër Haradinajn. Bazaj ka një mbështetje të madhe në këtë anë. Kur ka dalë në foltore, ai është brohoritur fuqishëm nga bashkëqytetarët e tij.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).