NISMA në Gjilan pret të korr fitore më 6 tetor

Të nderuar qytetarë, anëtar/e dhe simpatizantë të Nismës Socialdemokrate. Nisma Socialdemokrate në Gjilan edhe më herët, por veçanërisht tre muajt e fundit me ardhjen e kryetarit të ri Sevdail Robelli, ka punuar me përkushtim për konsolidimin e degës dhe për ngritjen e saj.

Një punë e palodhshme e të gjithë anëtarëve të Nisma Socialdemokrate, bashkë me kryetarin Sevdail Robelli, kryetaren e gruas së Nisma Socialdemokrate për Kosovë Valdete Dushica Bajrami, kryesisë së degës, kandidatit për deputet Milaim Kosumi, rinisë, grave dhe burrave që janë angazhuar për misionin e Nisma Socialdemokrate ka sjellë si përfundim një punë shumë të mirë rezultatet e së cilës pritet t`i korrim me 6 tetor.

Qindra takime me qytetarë, aderime të shumta ditë pas dite , punë e palodhshme në terren me të vetmen dëshirë që qytetarët e Gjilanit dhe Anamoravës ta kenë një pasqyrë për ne dhe që qytetarët t`i njoftojmë me kandidatët e degës sonë për deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Kandidatët tanë janë njerëz të sinqertë, pa njolla të zeza në karrierën e tyre profesionale dhe etike dhe njerëz që i dinë brengat e qytetarëve tanë dhe që do të na përfaqësojnë dinjitetshëm në çdo aspekt prandaj e kërkojmë VOTËN TUAJ duke e ditur se qytetarët e Gjilanit meritojnë përfaqësim dinjitoz dhe të merituar.

Falënderojmë të gjithë aktivistët tanë për punën e bërë dhe urojmë sukses për të gjithë ata që në një mënyrë apo tjetrën janë angazhuar.

Votoni Nismën Socialdemokrate dhe kandidatët tanë :
Voto
Fatmir Limaj nr. 1
Sevdail robelli nr. 35
Valdete Dushica Bajrami nr.12
Milaim Kosumi nr.109

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).