Kandidatët e PDK-së prezantohen para kryetarëve të nëndegëve

Gjilan – Para kryetarëve të nëndegëve janë prezantuar 6 kandidatët tanë për deputetë. Secili nga kandidatët e tregoi profilin e tyre profesional, politik e jetësor. E nisëm me të parin në listë dr Arben Bislimin me e pastaj vazhduam me Izmi Zekën, Leonora Morina Bunjakun, Erlehta Osmanin, Isa Agushin dhe Riad Rashitin ka shkruar Qemajl Mustafa.

Në takim dominoi fryma e lartë e unitetit dhe angazhimit të pakursyer për vjeljen e sa më shumë përkrahjeve për kryeministrin e ardhshëm të vendit z. Kadri Veselin dhe për 6 kandidatët tanë.

Kryetarët i morën detyrat e javës për punët në terrenin e tyre.
Për fitoren s`ka zëvendësim.
Ka veç fitore.
Vazhdojmë për ta jetësuar #dekadenere me #KadriVeselin #Kryeministër #PerTyeShtetin

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).