Haradinaj: Të tjerët po e mashtrojnë veten duke i mbushur sallat me autobusë nga vendet tjera

I nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, sot ka folur para qytetarëve të Rahovecit.

Ai ka diskutuar rreth fenomenit të fundit të partive politike, që në tubimet e tyre po sjellin me autobusë qytetarë nga qytete të ndryshme të Kosovës për të mbushur sallat.
“Partitë tjera po e shpallin fitoren me radhë. Besoni, këta tu i mbajte me autobusë, psh isha në Gjilan, e pashë Kadri Veselin, prej kahit s’i kish pasë pru njerëzit. Edhe ata tu i pa qashtu shumë në sallë kanë nisë me e bindë edhe veten që kanë fitu, unë po ju them pritni se nuk ka fol akoma populli, populli flet më 6 tetor”, ka thënë Haradinaj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).