Haradinaj në Ferizaj: 100 milionët ua solli qeveria ime, jo Veseli

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka qenë sot në Ferizaj. Ai ju ka thënë qytetarëve të Ferizajit se investimet janë bërë vetëm pasi që ishte vet Haradinaj kryeministër.

“Po vijnë te ju, po e marrin lavdin se ju kemi sjellë kaq milionë për këto dy vite. Mos harroni, këta që po thonë që ju kemi pru 100 milionë këto dy vite, janë në pushtet që 10 vjet. Këto 100 milionë i ka pru qeveria Haradinaj, se menjëherë në javën e parë të qeverisë nuk ka ardhë Kadri Veseli me taku Agim Aliun po kam ardhë unë me Xhavit Zariqin, i kemi bisedu dertet e komunës, i kemi bisedu projektet dhe i kam shty projektet për Ferizaj”, ka thënë Haradinaj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS