Haradinaj: Është fyerje kur ata që e kanë instaluar korrupsionin thonë se do ta luftojnë atë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar sot qytetarët e Prizrenit.
Në tubimin e koalicionit AAK-PSD, Haradinaj ka folur për tema të ndryshme.

Në një moment, ai ka përmendur edhe “luftën kundër korrupsionit” nga Kadri Veseli e PDK.
“Është e pa ndershme, është mashtrim, është gati fyerje që ata që e kanë instalu, që e kanë bërë kulturë korrupsionin e nepotizmin, me na dalë si heronj që e luftojnë atë. Nuk durohet kjo, duhet t’i themi ditën e mirë”, tha Haradinaj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).