Edhe një njeri i afërt i Kryeministrit të Britanisë vjen nesër për të mbështetur Kadri Veselin

Pas ish-kreut të Drejtësisë së SHBA-së, njeriut të afërt të presidentit Trump, i cili ishte ditë më parë për ta mbështetur Kadri Veselin për Kryeministër, nesër në Kosovë do të zbarkoj edhe një njëri i rëndësishëm i kryeministrit britanik Boris Johnson.

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk e ka bërë publik emrin e tij, por nga burime brenda saj mësohet se ai është një njeri shumë i afër i Johnsonit.

Si duket mesazhi kryesor i këtyre vizitave të njëpasnjëshme të njerëzve të afërt me liderët më të fuqishëm në botë, në përkrahje të PDK-së, ka të bëj më një preferenca indirekte të disa qeverive perëndimore për udhëheqësin e ardhshëm të ekzekutivit në Kosovë.

Ky mysafir britanik mësohet se do të flas nesër edhe në tubimin përmbyllës të fushatës së PDK-së në Prishtinë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).