E zbulon Haradinaj: Kompania që ia bën fushatën Vuçiqit, po punon për Kadri Veselin

Kryeministri në detyrë dhe i nominuari për Kryeministër pas 6 tetorit nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka thënë se e njëjta kompani që ia bën fushatën presidentit serb Aleksandar Vuçiq, fushatën është duke ia bërë edhe PDK-së së Kadri Veselit. Haradinaj ka thënë se e njëjta kompani i ka shërbyer në fushatë edhe kryeministrit shqiptar, Edi Rama.

“Kanë marrë kompani të huajën. Të njëjtën kompani që e ka Vuçiqi dhe Rama, e njëjta kompani po ia bën fushatën edhe Vuçiqit. A është koniçidencë kjo? Mendoj se duhet dikush me dhënë llogari”, ka thënë Haradinaj. Ai ka theksuar se PDK-ja nuk mund ta luftojë korrupsionin me këtë qasje.

Sipas tij, PDK ka ndikim në të gjitha bordet dhe institucionet e rëndësishme të vendit

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS