Daut Haradinaj: Është shumë e qartë arsyeja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme

AAK ka mbajtur sot tubimin hapës të fushatës së zgjedhjeve të 6 tetorit në Suharekë. Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka munguar sot në këtë hapje pasi që gjendet në vizitë zyrtare në SHBA.

Përveç të tjerëve, para të pranishmëve në sallën e stërmbushur ka folur Daut Haradinaj.
Ai ka thënë se dihet qartë arsyeja e dorëheqjes së Ramush Haradinajt.

“Është shumë e kjartë arsyeja pse na prunë deri te zgjedhjet e jashtëzakonshme. Ishte taksa, ishte ushtria, ishte pengesa për mos me i leju të tjerët me bo pazare me tokat tona, ishin vendimet që nuk ju kanë shku në favor atyre që nuk ia kanë dashtë të mirën Kosovës dhe me të drejtë mendoj se Ramushi ia ktheu sovranin popullit, ia ktheu qytetarëve të Kosovës”, tha Haradinaj.

Hapja zyrtare e fushatës zgjedhore të koalicionit AAK-PSD, në Suharekë (drejtpërdrejt)

Hapja zyrtare e fushatës zgjedhore të koalicionit AAK-PSD, në Suharekë (drejtpërdrejt)

Gepostet von Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës am Mittwoch, 25. September 2019

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS