Aderimet s’kanë të ndalur në AAK

Sot AAK-së i janë bashkuar edhe dy anëtarë të rinj. Kryetari Ramush Haradinaj sot ka pritur asambleistin e Komunës së Artanës, Jahi Zeqirin, si dhe juristen e diplomuar Mirlinda Maloku Berkolli, e cila njihet edhe si aktiviste e dalluar. “Me vizionin e qarte te Aleancës, po bashkohen përditë veprimtare te dëshmuar dhe profesioniste te fushave te ndryshme. Bashkimi me familjen tone politike i asambleistit të Artanës, Jahi Zeqirit me dhjetëra bashkëqytetarë, është dëshmi se njerëzit e devotshëm të Kosovës, duan t’i shërbejnë forcimit te shtetit dhe mbrojtjes se sovranitetit te tij dhe jo politikave ditore”, ka shkruar Haradinaj.

Ndërsa, Maloku Berkollin Haradinaj e ka prezantuar edhe si aktiviste të dalluar. “Figura te respektuara te shoqërisë, çdo here e me shume po e përkrahin konceptin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për Kosovën 100 % shtet. Sot, AAK-se iu bashkua Mirlinda Maloku Berkolli, Juriste e diplomuar dhe aktiviste e dalluar në vend. Bashke, do te punojmë pre Kosovën e fortë në ekonomi, rend dhe ligj, arsim e shëndetësi”, ka thënë ajo.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).