AAK-PSD: Gjilani pas aq shumë vitesh, e gjen adresën: 100% KOSOVË

Koalicioni AAK-PSD, mbajti tubimin qendror në Gjilan, në kuadër të fushatës zgjedhore të zgjedhjeve të parakohshme nacionale të 6 tetorit. Koncepti 100% shtet, për gjilanasit është adresa e vetme që e ruan 17 shkurtin e 2008-së, dhe e bënë Kosovën shtet të respektueshëm nga jashtë, dhe të zhvilluar nga brenda. Gjilani sonte i dha vulën e fitores koalicionit AAK-PSD, dhe kandidatit për kryeministër, Ramush Haradinaj.

Nuk ka dyshim, 6 tetori shënon fillimin e një mendësie ndryshe qeverisëse, e shndërron Kosovën në Republikë serioze, dhe një vend me të ardhme të qëndrueshme. Zyra për Informim e shtabit Zgjedhor AAK-PSD.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS