Vranët dhe me diell, riga shiu gjatë ditës

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu.

ARKATANA

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/