Sport Bild: Xhaka në Bayern

Granit Xhaka mund të kalojë në Bayern Munchen.

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka mund ta lërë Gladbachun për t’u transferuar te Bayerni, sipas revistës sportive gjermane “Sport Bild”, transmeton Gazeta Blic.

Sipas kësaj reviste, Xhaka mund të zërë vendin e Alonsos, të cilit nuk pritet t’i vazhdohet kontrata nga gjiganti bavarez. /Gazeta Blic/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).