Shoqëria civile me kandidat të pavarur në Luginë të Preshevës

Mos uniteti dhe përçarjet e mëdha ndërpartiake në Luginë të Preshevës, rreth zgjedhjeve parlamentare në Serbi, ka nxitur shoqërinë civile, të paraqitet me kandidat të pavarur.

Shoqëria civile duke parë ndasitë e thella politike të spektrit politik shqiptar dhe rrezikun e mbetjes së shqiptarëve pa përfaqësues legjitim në parlamentin republikan, ka vendosur të dalë me listë të përbashkët e cila do të titullohet: “Lista shqiptare për ardhmërinë e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës”.

Shoqëria civile, gjatë këtij vikendi, do ta bëjë publik emrin e prijësit të “Listës shqiptare për ardhmërinë e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës”, njofton Agjencia e Lajmeve Kombëtare Tërnoci Press.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).