S’do të sillemi si Thaçi

Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, dhe deputeti, Fatmir Limaj, nesër (e premte) do ta zyrtarizojnë partinë e re, duke i dhënë fund dyshimeve nëse do të rrinë apo të dalin nga Partia Demokratike e Kosovës.

Ata do të zyrtarizojnë subjektin e ri me emrin Iniciativa Qytetar e Kosovës, ndërsa premtojnë se pas tyre do të shkojë një armatë e tërë, nga PDK, nga partitë tjera politike dhe nga bota akademike.

Themeluesit e kësaj Iniciative deklaruan për “Zërin” se qëllimi i tyre është “që të sjellin një frymë të re politike në Kosovës, me një format ndryshe prej partive tjera politike në vend”…(Zëri)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS