“Peshkatari” Borchardt

Misioni që drejton Berndt Borchardt ka filluar arrestimin e “peshqve të mëdhenj”.

Arrestimi i njeriut me ndikim në veri të vendit, Oliver Ivanoviq, nën dyshimet për kryerje të krimeve të luftës, udhëheqësit të Rojave të urës, Dragan Delibashiq, si dhe të deputetit të Kosovës, Ukë Rugova, i cili dyshohet të jetë i përfshirë në skandalin e shitjes së vizave italiane, ka bërë që të rriten shpresat për vazhdimin e arrestimit të të ashtuquajturve “peshq të mëdhenj” – shkruan gazeta Zëri.

Më herë, i pyetur nga gazetarët rreth punës së EULEX-it për arrestimin e peshqve të mëdhenj të krimeve ekonomike, Borchardt kishte thënë se nuk është peshkatar, por misioni i tij po e bën punën me sukses.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS