Pas intervenimit nga institucionet komunale, rruga Debellde-Viti është e kalueshme nga bora

Viti – Komuna e Vitisë, konkretisht Drejtoria për Shërbime Publike dhe Emergjencë përmes kompanisë së kontraktuar “Zuka”, ka intervenuar sot në pastrimin e rrugës nga dëbora përgjatë rrugës në fshatin malor Debelldeh.

Zyrtarë Komunal nga DSHPE bënë me dije se trashësia e borës në fshatin Debelldeh ka arritur deri në 30 cm.

Rruga e këtij fshati, tani është e kalueshme pas intervenimit nga kompania kontraktuese “Zuka”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS