Pacolli: Javën e ardhshme formatohet qeveria

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli ka thënë për RTK-në se javën e ardhshme do të formatizohet qeveria, dhe se AKR-ja do të marrë ministrinë e Zhvillimit Ekonomik.

“Do të kemi një formatizim të qeveris shumë shpejt. Brenda këtij muaj. Javën e ardhshme do ketë negociata me kryeministrin Thaçi. Pra ne do të takohemi me kryeministrin, dhe në këtë rastë, ARK-së do t`i jepet dikasteri i vetë, Ministria e Zhvillimit Ekonomik”, tha Pacolli, transmeton Korieri.

Ai nuk ka dashur të përmend emra se kush do të jetë në krye të MZHE-

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS