Fundamenti

Në Viti përkujtohet dëshmori Mejdi Korrani

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Viti – Në 24 vjetorin e rënies së dëshmorit të kombit Mejdi Korrani, përfaqësues të Institucioneve komunale, subjekteve politike, policisë, të OVL- UÇK-së, bashkëluftëtar, e qytetar të Pozheranit dhe të tjerë bënë homazhe pranë varrit të dëshmorit dhe vunë kurora lulesh në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Eco Higjiena

Gjithashtu, homazhe u bënë edhe tek shtatorja e dëshmorit në qendër të Pozheranit. Mejdi Korrani ra në betejën e lavdishme të Koshares më 19 prill 1999./rajonipress/