Në dramën e finales së Kupës së Kosovës në volejboll Drita mposht Fer Volley e Ferizajit

Vashat e Dritës në Palestrën “1 Tetori” në Prishtinë në finale të Kupës së Kosovës kanë mposhtur vashat e Ferizajit të KV Fer Volley me seta 3 – 2.

Gjatë tërë ndeshjes është zhvilluar ndeshje e pa kompromisë në të cilën gjerë në gjuajtjen e fundit volejbollistet e Dritës dhe ato Fer Volley dhuruan spektakël.

Volejbollistet nga Ferizaji dy setet e para i fituan me rezultat 26-24 e 25-21 në këto dy sete volejbollistet e Dritës vetëm njeher në setin e dytë kanë udhëhequr me dy pikë diferencë.

Kurë të gjithë menduan se gjithçka ka përfunduar volejbollistet e Dritës të udhëhequra nga Prenga, Hervey, Ipek Shabani Abdyli e të tjerat ngadhënjen në tre setet e ardhshme.

Ne setin e tret që në fillim udhëheqin me 6-0 duke përfunduar me 20-12.
Në setin e katërt në fillim udhëheqin me 7-0 duke e ruajtur epërsinë gjerë në fund me rezultat 25-13.

Në setin e pestë u zhvillua dramë e vërtet në fund triumfojnë volejbollistet e Dritës me rezultat 15-13

Në radhët e Ferizajasve u dallua Villiams Correa e Jaha./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS