Ndahet nga jeta aksidentalisht Ferid Idrizi, vëllau i dëshmorit Sevdail Idrizi, nga fshati Shurdhan i Komunës së Gjilanit

Gjilan – Sot me datë 25 gusht 2022, në mes ditës ka humbur jetën si pasojë e një incidenti gjatë punës me traktor, në malet e fshatit Shurdhanit Ferid Idrizi.

I ndjeri ishte i moshës 45 vjeçare dhe është vëllau më i vogël i dëshmorit Sevdail Idrizi, pjesëtarë i tri luftërave të fundit dhe shtëpia e tij dhe familjes Idrizi institucionalisht në tetor të vitit 2021, janë shpallur si “Shtëpi bazë e UÇK-së”.

Njoftimin për vdekjen e të ndjerit në rrjetet sociale e kanë bërë familjarët e të ndjerit Ferid Idrizi, mbesa e tij vajza e dëshmorit Sevdail Idrizi, Lali Idrizi.

Postimin e saj e gjeni të bashkangjitur në këtë artikull. Varrimi i të ndjerit do të bëhet në varrezat e fshatit Shurdhan të Komunës së Gjilan’ ndërsa për kohën e varrimit familjarët do të njoftojnë ndërkohë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS