Eko Higjiena

Mot më i butë sot në Kosovë, me intervale më të gjata me diell

/ 1 minutë lexim

Prishtina Weather ka njoftuar se sot në Kosovë do të mbajë mot më i butë dhe me intervale më të gjata me diell.

Fidanishtja

“Nga dita e diel parashihet mot më i butë, me intervale më të gjata me diell, e ditën e hënë dhe mërkurë kalojnë edhe vransira, por pa mundësi për të reshura. Temperaturat maksimale shkojnë edhe deri në 13C e 14C.”