Mos e shani Qendron Kastratin vetëm pse mendon ndryshe nga ju..!

Nga Gani Sadiku – Qendron Kastrati u distancua nga një parti me idetë dhe programin e së cilës nuk është pajtuar. Por dha dorëheqje në mënyrën më të kulturuar, dhe në kohën kur ai ka menduar se është më e mira për te. Plotësisht e drejtë e tij që duhet t’a respektojmë të gjithë. Por unë jam t’merruar kur i pashë komentet fyese kundër tij, dhe kundër familjes së tij, e që nuk jam mësuar t’i shoh e lexojë nga qytetari e Kamenicës, që po tregojnë një papjekuri qytetare.

Asnjë anëtarë në LVV-je, nuk është “ma nam” se Qëndroni, por edhe rrjedh nga një familje kontributdhënëse dhe atdhetare.
Ne mundë të mos pajtohemi politikisht, por askush s`ka të drejtë ta fyej diken publikisht për bindjet e veta politike.
Një fyerje të tillë vetëm pse mendon ndryshe, tregon papjekurinë dhe shkallën e ulët e vetëdijes politike të qytetarëve!

Qytetarët e vetëdijshëm, do duhej të kërkonin llogari dhe ta gjykonin një kryetar për mos punën e tij dhe assesi për mendimin, apo rreshtimin e tij politik.!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).