ARKATANA

Laurit Behluli, gardiani i ri tek Drita

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Skuadra e Dritës ka prezantuar transferin e ri në klub, portierin Laurit Behluli.
Lauriti do të zëvendësojë portierin e lënduar Faton Malokun dhe do të jetë një siguri shtesë e portës së bashku me Smakiqin.

Marrëveshja është nënshkruar në prezencë të drejtorit sportiv Valon Zymberi dhe lojtarit në kohëzgjatje prej dy viteve.

ARKATANA

Lauriti është njëri prej portierëve me cilësi të jashtëzakonshme dhe me përvojë të mjaftueshme në disa prej klubeve kosovare, dhe koha është që të dëshmojë veten edhe te ekipi i Dritës.