Kurz: Kosova të jetë më e ashpër në luftën kundër korrupsionit

Kosova duhet të jetë më e ashpër në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si mjete garantuese për zhvillimin e saj ekonomik dhe integrimin evropianë, deklaroi ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz gjatë takimit me homologun e tij kosovarë, Enver Hoxhaj.

Kurz ka premtuar mbështetjen e Austrisë për reforma në fushën e sundimt të ligjit dhe rritjen e numrit të ushtarëve autriak në KFOR, tranmseton indeksonline.

Austria do të vazhdojë të përkrah Kosovëm në fushën e integrimit evropianë, në fushën e sundimit të ligjit dhe atë të zhvillimit ekonomikë. Ky është një zotim që e ka thënë sot ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS