Kapen katër hajna gjilanas, vidhnin televizor Plazma

Gjilan – Në rrugën “Xheladin Hana” në Gjilan pas një pune hetimore janë identifikuar dhe arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptarë, të cilët gjatë intervistimit kanë pranuar se në bashkëveprim kanë kryer veprën penale “vjedhje” njoftoj policia e Kosovës.

Sipas policisë hajnat në shtëpinë e viktimës mashkull shqiptar kishin vjedhur dy televizorë Plazma, të cilët janë konfiskuar dhe më pas i janë kthyer viktimës.

Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS