Kapen katër hajna gjilanas, vidhnin televizor Plazma

Gjilan – Në rrugën “Xheladin Hana” në Gjilan pas një pune hetimore janë identifikuar dhe arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptarë, të cilët gjatë intervistimit kanë pranuar se në bashkëveprim kanë kryer veprën penale “vjedhje” njoftoj policia e Kosovës.

Sipas policisë hajnat në shtëpinë e viktimës mashkull shqiptar kishin vjedhur dy televizorë Plazma, të cilët janë konfiskuar dhe më pas i janë kthyer viktimës.

Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).