Haliti viziton nga afër procesin e aplikimit për subvencione nga bujqit Vitias

Viti – Kryetari i komunës Sokol Haliti, ka vizituar sot Drejtorinë për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në Viti për t’i njoftuar nga afër rreth procesi të subvencionimit të bujqve. Drejtori i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Naim Pira, ka njoftuar se deri më tani është arritur një numër rekord i aplikimeve nga bujqit vitias.

Përndryshe bëhet me dije se afati për subvencion të bujqve është i hapur deri me 25 maj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS