Haliti takoi banorët e fshatit Sadovinë e Muhaxherëve

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtorë, kanë vizituar sot fshatin Sadovinë e Muhaxherëve.

Haliti me këtë rast takoi banorët dhe biseduan rreth projekteve në këtë fshat dhe rreth asfaltimit të platosë së kompleksit memorial të dëshmorit Florin Maliqi, busti i të cilit pritet të zbulohet më 6 maj 2023, konkretisht në përvjetorin e rënies së tij./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS