Haliti takohet me ish presidenten e Zvicrës. Micheline Calmy-Rey

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti është takuar sot në Prishtinë me Ish-presidenten e Konfederatës Zvicerane, znj. Micheline Calmy-Rey.

Vite më parë znj. Calmy-Rey ishte shpallur qytetare nderi e komunës së Vitisë dhe poashtu një shesh në qytetin e Vitisë mbanë emrin e saj.

Gjatë këtij takimi Haliti, e ka njoftuar znj. Calmy-Rey, për zhvillimet e gjithëmbarshëm në komunën e Vitisë si dhe rreth planeve që ka qeverisja komunale në Viti për të ardhmen.

Haliti gjithashtu ka theksuar edhe rolin e madh që luajnë bashkatdhetarët tanë, konkretisht vitiasit që jetojnë në shtetin Helvetik.

Ai tha se Vitia ju është mirënjohës konfederatës Zvicerane për kontributin e saj të vazhdueshme duke shtuar se Vitia ka një diasporë të fuqishëm e cila asnjëherë nuk harrojnë atdheun e tyre./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS