Haliti priti në takim kancelarin Guiseppe Prete

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur sot në një takim miqësor kancelarin e Organizatës së Ambasadorëve të Paqes Botërore, Giuseppe Prete.

Gjatë këtij takimi kryetari Haliti e njoftoj z. Prete rreth sfidave dhe të arriturave të komunës në sfera të ndryshme.

Gjithashtu u diskutua edhe për fillimin e bashkëpunimit me regjionin e Kalabrisë, konkretisht binjakëzimin me të.

Përndryshe, Haliti është ambasador i shumëfishtë i Paqes.
Në fund të takimit z. Prete e ka nderuar kryetarin Haliti, me një mirënjohje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS