Haliti nderohet me mirënjohje nga KFOR-i amerikan

Viti – Ekipi për Monitorim dhe Ndërlidhje të KFOR-it amerikan (LMT) në Viti, ka nderuar me mirënjohje sot, kryetarin e komunës së Vitisë Sokol Halitin, në shenjë respekti për bashkëpunimin e shkëlqyer.

Sokol Haliti ka thënë se KFOR-i amerikan mbetet një nga mekanizmat më të sigurt në rajon, andaj edhe bashkëpunimi me ekipet e KFOR-it është prioritet yni kryesori./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS