Haliti: Lëvizja e lirë dhe e sigurt e qytetarëve prioritet i institucioneve komunale

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka vizituar sot punimet dhe asfaltimin e rrugës “Kongresi i Manastirit”, si dhe punimet te sheshi “Calmy Rey”, në qytetin e Vitisë.

Me këtë rast Haliti tha se me rivitalizimin e kësaj rruge do të krijohen hapësira për parkim të mjeteve motorike, trotuare dhe ndriçim publik, që qytetarët të lëvizin lirë dhe të sigurtë, gjë që është prioritet i institucioneve komunale./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS