Haliti dhe homologu i tij nga Kaçaniku, Besim Ilazi bashkëbiseduan për projektet në interes të dy komunave

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim z. Besim Ilazi, kryetar i komunës së Kaçanikut.

Në këtë takim është biseduar për vazhdimin e bashkëpunimit të dy komunave në interes të qytetarëve të Kaçanikut dhe të Vitisë.

Në veçanti është biseduar për projektet infrastrukturore që lidhin banorët e dy komunave s si projekti i rrugës Viti-Kerbliq-Kaçanik .

Dy kryetarët kanë dal edhe në teren për të parë se deri ku kanë arritur punimet në këtë rrugë shumë të rëndësishme për Vitinë dhe Kaçanikun duke theksuar domosdoshmerinë e vazhdimit të këtij projekti.

Haliti theksoj se kjo komunë po vazhdon bashkëpunimin e mirë me komunën fqinje, duke potencuar se Vitia dhe Kaçaniku po bashkëpunojnë në të mirën e banorëve të saj.

Përndryshe Vitia dhe Kaçaniku kanë bashkëpunuar edhe më parë në realizimin e projekteve të përbashkëta./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS