UBT

Florent Muslija nuk ndalet së shënuari super gola – e radhës në Kupën e Gjermanisë nga goditja e dënimit

/ 1 minutë lexim

Florent Muslija po shijon një sezon të jashtëzakonshëm me fanellën e Paderborn, ku super golat janë kthyer në specialitet të tij.

Sot në Kupën e Gjermanisë, kundër skuadrës së Bundesliga 1, Freiburg, ai e ka mbyllur pjesën e parë me gol dhe asistim.

Fillimisht ai asistoi në minutën e katërt, kur Paderborn kaloi në epërsi prej 1-0 me golin e Filip Bilbija.

Fidanishtja

Super goli i tij erdhi në minutën e 33-të, kur ai gjeti rrjetën me një goditje të saktë nga gjuajtja e lirë për 2-0.

Paderbon duket në rrugë të mirë të sigurojë kualifikimin tutje në DFB Pokal. /Telegrafi/