Dhuna në familje në rritje, vepra penale mashtrimi çdo ditë e më shumë e pranishme

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit ka ndaluar për 48 orë dy (2) persona.

Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit:
Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit ka ndaluar për 48 orë, një (1) person për veprën penale “Mashtrimi”, dhe një (1) person për shkak të veprës penale “Dhuna në familje” sipas KPRK-së.

Sipas raportit me datën 24.08.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, nën dyshimin se i njëjti duke shkaktuara dhunë në familje, e ka kanosur bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS