Çeku: Jashtë listave ata që e panë luftën në televizor

Thotë se pasi ka ardhur në krye të Komisionit për verifikimin e kategorive të luftës, do të përpiqet që bashkë me bashkëpunëtorët të verifikojnë ata që vërtet kanë qenë pjesëmarrës, për të hequr nga lista ata që e kanë parë luftën në televizor.

Agim Çeku në një intervistë për “Tribuna Shqiptare” ka vlerësuar se ky për të është obligim i natyrshëm, pasi që një periudhë ka qenë shef i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së.

Thekson se nuk i frikësohet ndonjë riformatimi të qeverisë, sepse ministria e FSK-së është njëra prej më të suksesshmeve në Qeverinë Thaçi. E ndërkohë, ai ka thënë se raportet e Partisë Socialdemokrate të Kosovës, që e drejton, me partinë e kryeministrit Thaçi janë të mira.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).