Uji Dea

Asani premton se do të shënoj supergola edhe në Europian

/ 1 minutë lexim

Pas kualifikimit të Shqipërisë në Europian, për emisionin Kuqezi në SuperSport foli Jasir Asani. Sulmuesi theksoi se do të shënojë gola të bukur edhe në Europian, ndërsa shtoi se pa tifozët asgjë nuk do të ishte e mundur.

“Jam shumë i lumtur sepse kemi gëzuar tifozët kudo që janë, pa ndihmën e tifozëve do të ishte e vështirë. Kemi sakrifikuar dhe kemi dhënë shpirtin”.

Vali Ranch

A do të shënosh supergola edhe në Europian? “As që bëhet fjalë që do të shënoj supergola edhe në Europian, por kemi një ndeshje tjetër të hënën. Do të ishte mirë që në një moment gjatë ndeshjes të pasoja te Hysaj, por kisha hapësirë për të goditur dhe provova portën. Megjithatë, jam i lumtur që u kualifikimin”.