Arrestohet gjilanasi, iu gjetën në shtëpi drogë e peshore për matje të drogës

Gjilan – Në Rrugën “Hamdi Berisha” në Gjilan me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Gjilan është bërë kontrollimi i shtëpisë së të dyshuarit mashkull shqiptar, ku gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një sasi e dyshuar e substancës narkotike të llojit heroinë me peshë 4.1 gram dhe një peshore për matje njoftoj policia e Kosovës.

Sipas policisë lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari, i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit lirohet. Rasti shkon në procedurë të rregullt./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).