Ahmeti: Në balotazh me LDK-në

Lëvizja “Vetëvendosje” e ka programin konkret për ta ndryshuar rrënjësisht jetën e qytetarëve të Komunës së Prishtinës, dhe ekipin që do ta jetësojë atë program. Kështu ka thënë nënkryetari i kësaj Lëvizjeje, Shpend Ahmeti, i cili të shtunën është zyrtarizuar si kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës.

Në një intervistë për “Zërin”, vetëm pak kohë pas paraqitjes së parë si kandidat për të parin e kryeqytetit, dhe pas prezantimit të stafi t të tij, gjegjësisht, Ahmeti, është shprehur i bindur se 3 nëntori i këtij viti do të jetë datë historike për Kosovën.

Ai beson se “Vetëvendosja” do t’i fitojë zgjedhjet, ose së paku do të shkojë në balotazh me kandidatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai ironizon me kandidatët e partive rivale, të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të cilët nuk i konsideron fare si pjesë e garës.

“Kjo do të jetë një garë në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje”, thotë ai, ndërsa shton se nuk i bën fare përshtypje fakti që Komuna e Prishtinës është tabor i LDK-së dhe nuk ka frikë se përfundimi i zgjedhjeve do ta nxjerrë “të djegur” atë…. (“Zëri”)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS